Mural tramwajowy

Fragment ogrodzenia, na którym powstanie mural

Jedną z atrakcji Drzwi Otwartych w Zajezdni Tramwajowej, które odbędą się 23 września 2023 r., będzie możliwość wzięcia udziału w tworzeniu muralu na ogrodzeniu zajezdni od strony ul. Bema. Wspólne malowanie rozpocznie się o godz. 13.00.

Mur stanowiący ogrodzenie zajezdni tramwajowej od strony ul. Bema oraz Lindego często był dewastowany napisami i rysunkami, niekiedy o wulgarnej treści. Chcąc położyć temu kres, a jednocześnie stworzyć atrakcyjną wizualnie przestrzeń, Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu postanowił oddać ją do dyspozycji profesjonalnym twórcom murali. W wyniku współpracy z toruńskim autorem Mateuszem Małkiewiczem wzdłuż całego ogrodzenia powstanie mural nawiązujący barwami do kolorów MZK (żółty i niebieski) i zawierający m.in. motywy związane z komunikacją miejską oraz Toruniem.

Część muru chcemy oddać do dyspozycji torunianom, których zapraszamy do współpracy przy tworzeniu grafiki. W ramach sobotnich Drzwi Otwartych w Zajezdni Tramwajowej chętni do działań artystycznych mogą się spotkać o godz. 13.00 przed murem od strony ul. Bema i ronda Hoffmana (na tyłach parkingu, obok stacji benzynowej), by pod okiem Mateusza Małkiewicza stworzyć fragment muralu. Każda z osób zostanie przeszkolona, jak bezpiecznie i skutecznie używać farb. Warto zabrać ze sobą ubranie ochronne!

Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych do artystycznej zabawy!

Dane kontaktowe
Adres
Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

ul. Sienkiewicza 24/26
87-100 Toruń

zaklad@mzk.torun.pl

Sąd Rejonowy w Toruniu VII Wydział Gospodarczy
KRS 0000406721
kapitał zakładowy: 87.046.000,00 zł opłacony w całości

Regon: 341227892
NIP: 8790177233

© MZK w Toruniu Sp. z o.o.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by DJ-Extensions.
Dostępne strony internetowe WCAG