Głosuj na zlot zabytkowych autobusów

Zdjęcie zabytkowego Jelcza w paradzie autobusów

W przyszłym roku obchodzić będziemy 100-lecie autobusów w Toruniu! Z tej okazji Toruński Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej zgłosił do Budżetu Obywatelskiego projekt wydarzenia „Zlot autobusów zabytkowych wraz z okazjonalną, darmową linią turystyczną”. Głosowanie trwa do 2 października.

Wyboru projektu może dokonać każdy mieszkaniec Torunia. Głosowanie do Budżetu Obywatelskiego rozpoczęło się 23 września i potrwa do północy 2 października. Serdecznie zachęcamy do wspierania pomysłów mieszkańców, a ten zgłoszony przez Klub jest szczególnie bliski naszemu sercu.

Jeśli zatem chcecie zobaczyć w przyszłym roku zabytkowe autobusy, przejechać się okolicznościową linią, głosujcie na wniosek znajdujący się na liście ogólnomiejskiej pod nr O0906.

Więcej o projekcie

Gwarantujemy, że jeśli projekt przejdzie, Toruński Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej wraz Patobusem zrobią imprezę autobusową, jakiej jeszcze w naszym mieście nie było – zachęcają pomysłodawcy.

Kto może głosować?
W głosowaniu może wziąć udział każdy mieszkaniec Torunia.

Ile głosów może oddać jedna osoba?
Mieszkaniec może głosować raz i w ramach tego głosowania może oddać maksymalnie trzy głosy na projekty lokalne (wybrane z jednej listy lokalnej) oraz maksymalnie trzy głosy na projekty ogólnomiejskie.

W jaki sposób można zagłosować?
Najlepiej przez internet - za pomocą systemu www.budzet.torun.pl
lub poprzez wydrukowanie i wypełnienie papierowej karty do głosowania oraz wrzucenie jej do urny w jednym z punktów

Szczegółowe informacje o tym, jak zagłosować

Więcej o Budżecie Obywatelskim